Co można wydrukować na folii

Folie mają wiele rodzajów i zastosowań – zarówno reklamowych, jak i dekoracyjnych. Poznaj kilka rodzajów folii i przekonaj się, jak możesz je najlepiej wykorzystać.

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, co możemy wydrukować na foliach – wyjaśnijmy, jakie są ich najważniejsze rodzaje. Wybór folii jest bardzo istotny, bo to on daje nam możliwość zaaplikowania grafiki na daną powierzchnię. Niektóre folie nadają się np. jedynie na płaskie powierzchnie, inne także na zakrzywione, część z nich może być wykorzystana do zewnętrznej ekspozycji, pozostałe sprawdzą się tylko we wnętrzach. Poznajmy najciekawsze rodzaje i zastosowania folii.

  • Folie monomeryczne. Zazwyczaj są to białe folie do dowolnego, kolorowego zadruku (niekiedy można je także naciąć do wybranego kształtu). Co ważne – folie monomeryczne można naklejać jedynie na płaskie powierzchnie – bez jakichkolwiek zakrzywień czy nierówności. Można nimi oklejać zarówno duże, jak i małe przestrzenie – tak we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Są stosowane zarówno na tablicach, szyldach, jak i mobilach reklamowych. Nadają się także do oklejania szyb, sprzętu, mebli lub płaskich powierzchni aut lub przyczep. Występują zarówno w wersji matowej (zachowującej czytelność nawet w pełnym słońcu), jak i w błyszczącej – podkreślającej kolory wydruku. Folia monomeryczna może być stosowana do wyklejania dużych przeszkleń lub też jako niewielka naklejka dekoracyjna. Co można na niej wydrukować? Wszystko, co podpowiada nam wyobraźnia i co sprawdzi się na płaskiej powierzchni. Może to być logo biura rachunkowego na witrynie, reklama sklepy lub naklejki dekoracyjne

 

 

  • Folie wylewane samochodowe. To grupa folii stworzona do nierównych powierzchni rozmaitych pojazdów. Dzięki folii wylewanej można nanieść grafikę na całą powierzchnię auta – zarówno na karoserię, jak i lusterka, klamki czy uszczelki. Taką folię wystarczy podgrzać – a nie tylko doskonale przylegnie do powierzchni, ale także „zapamięta kształt”. Folie samochodowe występują w wersji klasycznej lub odblaskowej – widocznej także nocą (oczywiście po podświetleniu). Na foliach samochodowych można wydrukować np. nazwę i główne zalety firmy – dzięki czemu zyskamy mobilny nośnik reklamowy. Można ją pokryć ulubionym (kraj)obrazem, kolorem, wzorem lub lamparcimi cętkami – słowem zamienić swój pojazd we wszystko, co nam się tylko zamarzy. Fajnie? Fajnie!folia samochodowa
  • Folie OWV, czyli one way vision mają wyjątkową moc. To moc porównywalna do weneckiego lustra. Ta folia naniesiona na szybę sprawia – że z zewnątrz grafika zostaje wyeksponowana – a do wnętrza nadal dochodzi światło  (widoczność jest tylko odrobinę ograniczona). Jest to możliwe dzięki sieci maleńkich otworków, które zadrukowane z jednej strony, tworzą efektowny obraz – nie zaburzając widooczoności osoby po drugiej stronie szyby. Te folie znamy głównie z autobusów i tramwajów miejskich, bywają także stosowane w witrynach sklepowych. Na folii OWV zazwyczaj drukowane są wielkoformatowe, kolorowe reklamy miejsc, produktów lub wydarzeń. Kolejną supermocą folii OWV jest możliwość druku na powierzchni odblaskowej, która będzie zauważalna także po zmroku.

 

OWV folia

 

 

  • Folie szronione doskonale nadają się do wyklejania przeszkleń na terenie biur, a także gabinetów kosmetycznych i lekarskich. Zwykle nie są zadrukowywane intensywnymi kolorami, częściej stosuje się wycięcia napisów lub kształtów. Folie szronione przepuszczają światło, jednak pozwalają zachować komfort i dyskretny nastrój we wnętrzach. Prezentują się elegancko i designersko – tak w przeszklonych korytarzach i restauracjach hotelowych, jak i ww wnętrzach biurowców. Pozwalają podzielić przestrzeń, np. zwiększając prywatność w biurach, pokojach lub salkach konferencyjnych.

 

folia szroniona